Poraz Clippersa od Sunsa dovodi u sumnju nade za naslov NBA prvaka

Kawhi Leonard i Paul George približili su se veznom redu prije nedjeljnog večernjeg početka u Crypto.com areni, jedan čvrst, drugi će govoriti. Zvijezde Clippersa zamoljene su da se obrate publici prije prve utakmice momčadi, a George je bio kratak kada je Leonard kimnuo.
Kao što se moglo vidjeti tijekom cijele nedjelje, Clippersi su se borili da održe korak s Phoenixom u porazu 112-95, au drugoj utakmici Clippersi su morali odgovoriti na nekoliko pitanja prije nego što su sanjali o prvenstvu.
Iako je Reggie Jackson započeo svoju treću utakmicu zaredom, John Wall je otvorio treću četvrtinu startnom točkom i Wall je umalo izjednačio Jacksona u minutama.

Kako Clippersi balansiraju koristeći svog startnog centra Ivicu Zupca s učestalošću njegove zamjene manjom momčadi? Using traditional big pucks throughout the game, Phoenix choked the Clippers for first-half rebounds to take a 20-point lead, with their starter Deandre Ayton once successfully snatching the ball from Jackson.
Možda najvažnije, je li ovo primjer brzog umora ili Clippersi ne slušaju izvansezonske upute trenera Tyronea Liua da unatoč svom talentu neće dati sve od sebe ako ne daju sve od sebe?
"Ne možete tako započeti utakmicu, pogotovo ako želite početi s obrambenim mentalitetom," rekao je Liu. “Nema isprike što igramo jedan uz drugog. Svi igraju leđa uz leđa. Moramo postati bolji.
John Wall kaže da se fizički osjeća dobro i da igra dobro, "osim Shaqovih slobodnih bacanja."
Clippersi su izgubili u lošem prvom poluvremenu, a Phoenix je brzo odbio sve pokušaje povratka u drugom dijelu, a Devin Booker je vodio s 35 koševa i 16 prilika.
Na isti je način George kritizirao obranu – rekao je da je obrana s loptom sranje, a obrana bez lopte sranje.
Leonard je odigrao svoju drugu utakmicu sezone, u kojoj je odigrao 21 minutu i imao 11 poena, 6 skokova i 2 asistencije, 7 poena blizu linije slobodnih bacanja. Jedne noći nakon što je George zabio 40 u 39 minuta za pobjedu nad Sacramentom, igrao je 34 minute i zabio 16 poena.
Jackson nije zabio, promašio je pet puta u 24 minute i imao dvije asistencije. Wall began warming up on the baseline early in the second half, with Wall taking over as the number one ball handler along with George and Leonard. One night, Wall's most notable contribution during the Sacramento Armistice was a sideline advisor he provided to Norman Powell when the starting quarterback was 3-for-18 early in the season, Liu said before kick-off.
"Norm nije bio zadovoljan sobom, ali [Wall] je razgovarao s Normom i samo govorio, 'Nastavi igrati, nastavi igrati'", rekao je Liu prije početka utakmice.
“Ako pucaš ispravno i agresivno, sve je u redu. Nećeš promašiti svaki udarac.”
"Znaš, Michael Jordan i ja ne snimamo svaki udarac, znaš?" rekao je Lou Powell. “A nas dvoje smo najbolji na svijetu, pa moraš nastaviti, znaš?”
Powell je postigao 4 od 9, slušajući Liuov savjet da ostane agresivan, što je ponekad upalilo – položio je i promašio Leonardovo lagano zakucavanje u trećoj četvrtini – ponekad ne – pokušavajući izvući loptu. Predan Zubaku na davljenje.
Lou nije morao reći Wallu da nastavi gurati. Clippersi su gubili 11-0 i nisu zabili u prve tri minute utakmice, a kada je Wall ušao na teren u prvih osam minuta, Booker je pobijedio Clipperse 14-10, povisivši vodstvo Sunsa još više. .
Dubina Clippersa omogućuje im da uzmu Kawhija Leonarda s klupe i odigraju desetke kombinacija postava dok se usredotočuju na izgradnju kandidata za naslov.
Zid je omogućio red čekanja koji je nedostajao. Njegovo prvo dodavanje bilo je savršeno dodavanje Georgeu za zakucavanje. Njegov prvi prekid bio je nalet preko cijelog terena, Wall je pokušavao dovesti loptu do struka i, unatoč neuspjehu, bio je hrabar. Wall nije bio savršen, ubacio je 1 od 5 slobodnih bacanja, ali je imao 17 poena uz 7 od 12 šuteva.
Leonard je igrao 7 minuta u trećoj četvrtini, nastavljajući obrazac svoje prve utakmice na klupi, gdje je napravio izmjene u tri dijela po oko 7 minuta – pola do kraja prvog poluvremena, zatim treće. pola. Zatvori minute.
Posvećen SoCal High School Athletic Experience, Prep Rally vam donosi rezultate, priče i pogled iza kulisa onoga što pripremnu atletiku čini toliko popularnom.
Andrew Grave je pisac beat Clippersa za Los Angeles Times. Pridružio se The New York Timesu nakon što je izvještavao o američkom nogometu i atletici na Sveučilištu Oregon. Diplomirao je na Sveučilištu Oregon i odrastao je na obali Oregona.

Vrijeme objave: 25. listopada 2022