LOS ANGELES - Nakon što je propustio cijelu prošlu sezonu, Kawhi Leonard je odlučio malo pričekati prije nego što se vrati u Los Angeles Clipperse, što ga je učinilo igračem s velikim očekivanjima.
Leonard, who joined the team for the first time, decided not to start, hoping to make the most of his limited playing time. Konačno je završio kad su Clippersi ponovno pobijedili Los Angeles Lakers. Leonard je postigao 14 poena, uključujući skakač od 21 metra s preostalih 52,3 sekunde, u pobjedi 103-97 u Areni Crypto.com.
Clippersi su osmi put zaredom pobijedili svoje suparnike u postavi, unatoč tome što su igrači njihove momčadi u igru ​​ulazili tek u 6:25 druge četvrtine i igrali tri minute, odnosno ukupno 21 minutu.
"Prošlo je dosta vremena", rekao je Leonard o svom iščekivanju utakmice. "Ali čekao sam 82 utakmice prošle godine, pa nisam očekivao da će 15 minuta biti toliko dugo."
U prvoj utakmici, nakon što je puknuo desni prednji križni ligament u četvrtoj utakmici drugog kola protiv Utah Jazza 14. lipnja 2021., Leonard je na klupi po prvi put otkako je igrao za San Antonio Spurse u studenom 2013.
Leonard je rekao da je odlučio ne započeti doigravanje nakon provjere podataka i izvođenja simulacija u praksi. Žele maksimizirati mu minute, odvesti ga na pod i završiti igru ​​u fazama s najvišim bodovima.
"Kad sam počeo, sjedio sam 35 minuta u stvarnom vremenu," rekao je Leonard o početku i mogućnosti da završi igru. “Predugo je. Tako da jednostavno mislim da je to najbolji scenarij. Ali vidjet ćemo kako će se stvari odvijati.”
Konačno se vratio na teren, Leonard nije gubio vrijeme. Ukopao je svoja prva dva udarca, oba iz srednje daljine, gdje često voli glumiti.
“The first [Leonard] got the bounce, went coast to coast and hit his little patent fade,” John Wall, 15, said in his first game since April 23, 2021. Threw 7 out of 7 and scored 15 points in 24 minutes . “Za njega je sve u ritmu i ritmu.
“On je kao stroj, radi na svome, drži se onoga što želi. I on to u biti shvaća kao vježbu. Čini se da ne vidi nikoga ispred sebe. Sve se vrti oko njega. nestanak ili strijeljanje.”
Leonardove trice nemaju ritam i on je 1-za-4 iz igre. No napravio je neke ključne poteze, napao ga je LeBron James krajem četvrte četvrtine i pogodio skakač za manje od minute do kraja nakon što su Lakersi zatvorili prednost od 15 poena u drugom poluvremenu. međuspremnik točke.
"Već sam to radio", rekao je Leonard kad je ušao s klupe. “Tako sam započeo svoju karijeru. Evo kako sam ja tome mentalno pristupio. Ponašao sam se kao da sam u nevolji i čim sam se upisao u drugoj četvrtini, došlo je vrijeme za igranje košarke.”
Leonard je priznao da možda neće igrati barem jednu od uzastopnih utakmica u Sacramentu i kod kuće protiv Phoenixa ovog vikenda.
"Morate igrati iz minute u minutu postupno kako biste ojačali prednji križni ligament," rekao je Leonard. “Kad počneš igrati prvu utakmicu od 38 minuta, lako može oslabjeti, ali slušam doktora.
Što se tiče toga koliko dugo planira igrati s klupe, Leonard je rekao da će možda morati povećati svoju minutažu na otprilike 34,1 minutu koliko je prosječno imao u sezoni 2020.-21.
"Sve je u tome kako moje koljeno reagira", rekao je Leonard. "Vidjet ćemo kako će biti sutra, a onda ćemo se s vremenom izgraditi i počet ću dodavati više minuta i kada budem spreman igrati 35 minuta – mislim da sam igrao 33 minute kad sam bio zdrav – to je otprilike s vremenom ćeš vidjeti kako počinjem.”

Vrijeme objave: 3. studenog 2022